Jaki program do projektowania łazienki wybrać? Przedstawiamy najlepszych 8 programów! - dekoportal.pl

Jaki program do projektowania łazienki wybrać? Przedstawiamy najlepszych 8 programów!

04 Lip 2019 / Napisał  / Porady
program online łazienka, projekt łazienki program online, program do projektowania wnętrza łazienki
Projektując łazienkę warto skorzystać z programu online

Urządzając łazienkę, pragniemy, by była nie tylko ładna i stylowa, ale również funkcjonalna oraz ergonomiczna. Aby jednak mieć pewność, że poszczególne elementy wnętrza będą doskonale ze sobą współpracować, a do tego stworzą harmonijną całość, konieczny może okazać się program do projektowania łazienek.

Co więcej, dzięki stworzeniu wstępnej wizualizacji wnętrza w wersji online, mamy nieograniczone możliwości testowania różnych modeli sanitariów oraz wzorów płytek, dzięki czemu odważne i oryginalne zestawienia staną się dla nas bardziej przystępne. Który z popularnych obecnie programów wybrać, by zaprojektować łazienkę jak ze snów ?

O czym przeczytasz w artykule?

Program do aranżacji łazienki — co warto wiedzieć?

Często poszczególne elementy wyposażenia łazienki wyglądają wyjątkowo dobrze w sklepowej aranżacji lub po prostu — same ze sobą. Skąd jednak wziąć pewność, że będą pasować do naszej wizji pokoju kąpielowego? Obecnie coraz popularniejsze staje się samodzielne projektowanie łazienki online przed podjęciem decyzji o zakupie sprzętów i płytek, a często nawet jeszcze przed rozpoczęciem remontu. Jakie plusy ma takie rozwiązanie?

Wizualizacja łazienki w jednym z dostępnych programów — czy to w wersji online, czy też wymagającej instalacji — wcale nie musi być czasochłonna. Obecnie na rynku dostępny jest niejeden darmowy program do projektowania łazienki, dzięki któremu unikniemy pomiarowych niespodzianek i stworzymy naprawdę efektowne wnętrze. Wybierając planer łazienki, warto dopasować jego poziom zaawansowania do naszych możliwości i umiejętności. Czasem lepiej postawić na prosty program, który pozwoli nam oddać ogólny zamysł naszej wizji łazienki, a następnie zlecić szczegółową wizualizację profesjonaliście, niż borykać się ze skomplikowanym oprogramowaniem przeznaczonym dla architektów wnętrz.

 • Zanim zdecydujemy o zakupie wymarzonych płytek i sanitariów, warto wykonać wstępną wizualizację wnętrza — z pomocą przyjdzie nam program do aranżacji łazienki,
 • Do wyboru mamy programy o różnym stopniu zaawansowania, darmowe lub płatne, zarówno w wersji online, jak i wymagającej zainstalowania,
 • Kierować powinniśmy się nie tylko renomą danego oprogramowania, ale i naszymi umiejętnościami oraz oczekiwaniami.
jak zaprojektować łazienkę, wizualizacja łazienki, projektowanie domu
Program do projektowania łazienki pozwala zwizualizować wygląd pomieszczenia z akcesoriami od określonych producentów

Darmowy planer łazienki: jest w czym wybierać!

Jak zaprojektować łazienkę przy pomocy jednego z dostępnych na rynku planerów? Jeżeli zależy nam na prostej i niezbyt czasochłonnej wizualizacji, warto rozważyć darmowy program do projektowania łazienki — ich obsługa jest zwykle niezbyt skomplikowana i w dużej mierze oparta na intuicji. Jeżeli zdecydujemy się na projektowanie łazienki online, dodatkowo upewnijmy się, że istnieje opcja zapisu i późniejszej modyfikacji stworzonej przez nas wersji wnętrza, aby nie napracować się na marne!

Pamiętajmy również, że darmowy program do projektowania łazienki często ma swoje ograniczenia. Narzędzia takie jak, np. Moja Łazienka 1.92 polskiej marki KOŁO czy Program do projektowania łazienek online od Villeroy & Boch są wprawdzie proste i przystępne w obsłudze, ale udostępniają kolekcję tylko organicznej liczby producentów — najczęściej wyłącznie swoją własną. Warto jednak skorzystać z takiego oprogramowania, jeżeli z góry jesteśmy zdecydowani na produkty danej marki.

Jeśli jednak cenimy sobie urozmaiconą bibliotekę sanitariatów, płytek i akcesoriów łazienkowych, lepszym rozwiązaniem będzie postawić na darmowy program do projektowania łazienki niezwiązany z żadną marką, np. Power Net 2012 czy 3D Bathroom Planer. Szczególnie do najprostszych wizualizacji, nieuwzględniających precyzyjnych detali czy realistycznego renderowania, powinno wystarczyć nam projektowanie łazienki online w jednym z wyżej wymienionych, darmowych planerów. Zanim jednak zdecydujemy się na któryś z nich, zwróćmy szczególną uwagę na jakość biblioteki oraz różnorodność występujących w niej producentów tak, aby niepotrzebnie nie skazywać się na ograniczenia.

Zaprojektuj łazienkę:

program do projektowania łazienki, jaki program do projektu łazienki, projektowanie łazienki online
Darmowy program do projektowania łazienki online od Villeroy & Boch

Program do projektowania łazienek dla ambitnych

Profesjonalna i szczegółowa wizualizacja naszej łazienki bez wątpienia przełoży się na późniejsze spektakularne efekty na etapie jej realizacji. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że narzędzia skierowane do profesjonalistów są często o wiele mniej intuicyjne, a także bardziej skomplikowane, przez co wykorzystywane bez solidnego przeszkolenia — mogą okazać się dla nas stratą czasu i pieniędzy. Jeżeli mimo to lubimy uczyć się nowych rzeczy i mamy trochę czasu, warto rozważyć płatny, ale za to o wiele bardziej precyzyjny planer łazienki lub po prostu zlecić wykonanie projektu zawodowcowi.

Zaawansowany program do aranżacji łazienki:

 • InteriCAD T6 — to skierowany do projektantów i architektów wnętrz program, który umożliwia szczegółowe zaprojektowanie, wyposażenie i wizualizację nie tylko łazienki, ale także innych pomieszczeń w domu w niezwykle szybki sposób,
 • CAD Decor 2.2 - to zaawansowana wersja znanego programu Power Net 2012 — zaliczany jest do najlepszych programów do projektowania łazienek z polskim oprogramowaniem. Tworząc za pomocą tego narzędzia, możemy liczyć nie tylko na bogactwo funkcji i różnorodność dostępnego wyposażenie, ale również na niezwykle realistyczną wizualizację.
intericad, łazienka intericad, program intericad
Aranżacja łazienki fot. InteriCAD

Artykuły powiązane

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Ostatnio zmieniany piątek, 06 wrzesień 2019 23:05
komentarzy /( 2 )
 • Tomasz
  Tomasz

  poniedziałek, 11 lipiec 2022 13:58

  o będę je testować
 • MZ
  MZ

  środa, 25 marzec 2020 22:30

  Zachęcam do wypróbowania programu FelCAD. W prosty sposób można w nim rozplanować płytki na ścianach i podłodze oraz wyliczyć ich ilość.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.